Soldado (2018) Lektor PL Online

By | October 18, 2018

Otrzymaliśmy wgląd w pierwsze recenzje filmu Sicario 2: Soldado. Wystarczy raz posłuchać utworu “The Beast”, który stał się niejako motywem przewodnim “Sicario” i pojawia się w kluczowym momencie “Soldado”, żeby poczuć duszny, gęsty klimat filmu, po którego seansie wielu widzów odczuwa potrzebę wzięcia zimnego prysznica. Soldado (2018) Lektor PL Online Twórcy „Sicario 2: Soldado”, zamiast powielać sprawdzony schemat, poszli innym tropem. Nie wiadomo, kiedy dokładnie rozgrywa się akcja “Sicario 2: Soldado”, być może po wydarzeniach z filmu Villeneuve’a, a być może jeszcze przed nimi.
Choć na stołek reżysera Sicario nie powrócił już Denis Villeneuve (zastąpił go autor świetnej Suburry: Stefano Sollima), to scenariusz autorstwa Taylora Sheridana – autora oryginalnego filmu – dawał nadzieję na to, że można liczyć na przynajmniej zbliżony poziom drugiej części. Na ekranie Emily Blunt (Dziewczyna z pociągu), Josh Brolin (Everest) oraz Benicio del Toro (Wada ukryta) w pustynnych krajobrazach uchwyconych przez Rogera Deakisa, laureata Oscara za zdjęcia do filmu Blade Runner 2049.

Wspomagał ich między innymi zmarły w 2018 roku kompozytor Jóhann Jóhannsson, którego niepokojąca, pulsująca trwogą, wkręcająca się w umysł muzyka podkreślała wszechobecny na ekranie terror. ENEMEF: Minimaraton Sicario odbędzie się w piątek, 20 lipca 2018 roku jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce w tym w Łodzi. Nie posiadamy informacji tym kiedy i gdzie grają w kinach film “Sicario 2: Soldado” (2018).
12 blogerów Spider’s Web to 12 różnych blogów technologicznych, które razem tworzą jakość w polskiej blogosferze, opartą na opinii i analizie, a nie na informacji przepisanej ze źródeł anglojęzycznych. Sicario: Day of the Soldado jest chwalone jako samodzielny film akcji, a produkcja krytykowana jest głównie wtedy, gdy ocenia się ją jako kontynuację wyśmienitego pierwowzoru.
Nihilistyczny klimat głośnego „Sicario” Denisa Villeneuve’a, zawarte w tamtym obrazie moralne rozterki i nieuchronność tracenia możliwości zawrócenia na drodze z jasności ku ciemnej strony mocy w kontynuacji Stefano Sollimy przechodzą w stan dokonany. I choć można uznać Sicario 2: Soldado za festiwal straconej szansy – mimo że nie do końca wiadomo, jaką szansę miało chodzić – ogląda się to przyjemnie, ale bez żołądka w gardle.
Meditation – Article Submission